Forum Polskie Szlaki Strona Główna

Tematyka i podział na regiony - dyskusje
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Szlaki Strona Główna -> Ogólne dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy odpowiada Ci zastosowany na forum podział na krainy geograficzne?
Świetne wyjście !
18%
 18%  [ 2 ]
Może być
63%
 63%  [ 7 ]
Zły pomysł
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
Wojtek Bajak
Przodownik
Przodownik



Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Śro 16:44, 07 Wrz 2005    Temat postu: Tematyka i podział na regiony - dyskusje

Hej szefie !!! Forum jest okay i dobrze że coś takiego powstało, będę je na pewno reklamował. Dziwię się tylko jednej rzeczy... . Wśród województw nie ma Podkarpacia (ja jestem rodowitym podkarpacianinem więc od razu na gto zwróciłem uwagę). Mam nadzieję że nie zaliczyłeś tegoż regionu do Małopolski ?? Gdybyś chciał to ci mogę pomóc przy redagowaniu tegoż działu

Pozdrawiam

WOJTEK


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rhapsody
Administrator
Administrator



Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 17:05, 07 Wrz 2005    Temat postu:

Witam. Teren województwa podkarpackiego faktycznie zaliczyłem do Małopolski. Jestem jednak otwarty na propozycje i zmiany :) Pisz jakby według Ciebie to powinno wyglądać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wojtek Bajak
Przodownik
Przodownik



Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Śro 18:31, 07 Wrz 2005    Temat postu:

ja po prostu myślę iż kazde województwo mieć powinno swój dział

Pozdrawiam

WOJTEK


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Piotrek
Gość






PostWysłany: Czw 9:26, 08 Wrz 2005    Temat postu:

Cześć.
Jeżeli podzielisz Polskę na województwa to n.p. taki Beskid Żywiecki będzie w dwóch tematach-Śląsk i Małopolska. To bez sensu w.g. mnie, lepiej jest teraz bo po granicach na mapce widzę, że ów beskid w całości jest w jednym dziale. Podział na województwa ma się nijak do geografii, to tylko podział administracyjny.
Powrót do góry
Rhapsody
Administrator
Administrator



Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw 18:21, 08 Wrz 2005    Temat postu:

Piotrek, właśnie tym kierowałem się przy podziale. Dzięki za poparcie ;)
ps. zachęcam do rejestracji


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Werty
Gość






PostWysłany: Sob 18:12, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Myślę, że jednak o wiele sensowniejszy byłby tu podział na pasma górskie.Tatry, Bieszczady, Beskid Sądecki, Beskid Makowski, Gorce, itd., itp. Można by podzielić wszystko na pasma Sudetów, Karpat i inne (np. Jura, moje rodzinne Świętokrzyskie itp.)

Miło by było popatrzeć, jak forum się wylęga... Jak to ustawicie, to chętnie pomogę, mogę zamieścić kupę opisów tatrzańskich.
Powrót do góry
Rhapsody
Administrator
Administrator



Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob 18:25, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Werty zapraszamy !
Co do podziału na pasma górskie... samych Beskidów jest kilka. Do tego dochodzą liczne łańcuchy w paśmie Sudetów. Do tego dochodzi sprawa miejscowości i np. parków krajobrazowych leżących na pograniczu. Byłoby tego zbyt dużo, i wbrew pozorom mało przejżyście. Jeżeli potrafisz napisać dużo o Tatrach, zapraszam Cię do założenia osobnego posta gdzie mógłbyś umieszczać swoje autorskie opisy. Gdyby było tego naprawdę dużo spokojnie mogę to przykleić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
werty
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:59, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Co do podziału: możnaby to podzielić tak : Tatry, Sudety, Inne pasma karpackie, Inne. Troszkie zamotane, ale nie bardziej niż to, co jest teraz. W obecnym układzie połowa działów będzie świeciła pustkami. A tak może zrobiłaby nam się jakaś równowaga.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rhapsody
Administrator
Administrator



Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob 21:18, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Ale Polska to nie tylko góry...nie byłoby to zbyt dyskryminujące dla innych części kraju ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
werty
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:26, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Właśnie dlatego wpisałem "inne" zamiast "inne góry". Przyzwyczaiłem się do forów górskich. :)
I wydaje mi się, że tak czy inaczej w takim dziale "inne", który obejmowałby większość Polski, byłoby mniej więcej tyle postów co np. w Tatrach. Ale zawsze te "inne" możbna podzielić na regiony. I wtedy będzie po staremu, tylko, że po nowemu. ;)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rhapsody
Administrator
Administrator



Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob 21:36, 10 Wrz 2005    Temat postu:

Oj nakombinowane ;) i faktycznie widać, że przepadasz za górami :) poczekamy, zobaczymy. Narazie jeszcze za wcześnie aby twierdzić, że góry będą tutaj opisywany najcześciej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Smyk
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Jury

PostWysłany: Nie 10:58, 11 Wrz 2005    Temat postu:

werty napisał:
możnaby to podzielić tak : Tatry, Sudety, Inne pasma karpackie, Inne. Troszkie zamotane, ale nie bardziej niż to, co jest teraz.
Rhapsody napisał:
Ale Polska to nie tylko góry...nie byłoby to zbyt dyskryminujące dla innych części kraju ?
1. Obecny podział geograficzno-administracyjny nie podoba mi się wcale
2. Wniosek Werty coś wnosi, ale jest jeszcze nie dojrzały
3. Zacząć by trzeba od paru pytań:
3a. Do kogo adresowane jest to forum?
3b. Co ma nowego wnosić na liczną listę turystycznych forów?

W tej chwili wygląda to na pustkami świecący sklepik, gdzie obok siebie ma sie znaleźć mydło i powidło, piosenki w obuwiu i antykwariat z elektroniką.

Turystyka szeroka jak [ocenzurowano]: piesza (nizinna, górska, przyrodnicza, architektoniczna...), wodna (wodniacka w tym żeglarska, kajakowa, motorowodniacka, śródlądowa, zatokowa...), zmotoryzowana (samochodowa, motocyklowa) i rowerowa... STOP! zauważcie, że ograniczyłem się tylko do najpopularniejszych przykładów turystyki pod względem środków przemieszczania... a inne podziały, inne aspekty?

Wydaje mi sie, że twórcy forum popełnili falstart, czyli wystartowali nie przemyślawszy wielu spraw... a może tak śpieszno im było, żeby mieć wreszcie swoją stronę pośród innych...
Teraz nie pozostaje nic innego, jak zdać się na opinie pierwszych forumowiczów - a może podsuną jakieś ciekawe pomysły - w tej sytuacji forum będzie ewoluować i za jakieś 5 miesiecy lub 5 lat ukształtuje sie jako-tako lub zgaśnie.

Chciałem podpowiedzieć jakieś propozycje podziału forum na podfora (byleby nie potwory),
np. podział zależny od formy: piesza, górska, wodna, motorowa, powietrzna...
lub podział regionalny: wybrzeże, pojezierza, miasta (archit.), góry z pod-podziałem...
ale widzę, że nie ma sensu wpychać wszystko do jednego wora, w którym i tak nie ma szans to się zmieścić, ajak sie wepchnie na siłe, to będzie taki bałagan, jakiego jeszcze nie było...

Mili twórcy forum (administratorzy i moderatorzy), głównie sami, ale i z pomocą pierwszych fanów powinniście zrewidować cele, później zaś analizować środki i organizację. Piszę to, żeby Wam pomóc, choć widzę, że to ciężka sprawa, jak od poczatku postawi się na żywioł i przypadek.

Podpowiem więc tak (wprost):
1. kolejne forum np. górskie z pewnością nie jest potrzebne
. - i tak przybywać tu będą ci sami ludzie, którzy gawędzą już gdzie indziej (albo nie będą)
2. jeśli inny zakres tematyczny, to [uwaga!] jaki - obecny, to wszsytko i nic
3. może warto na początku ograniczyć tematykę forum wyłącznie do znalezienia rozwiązań podstawowych dla pomyślnego działania forum
...
N. życzę powodzenia w tym trudnym porodzie, a potem już... rośnijcie na schwał, ku zadowoleniu odwiedzajacych


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
werty
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 11:52, 11 Wrz 2005    Temat postu:

Myślę, że forum jest nastawione przede wszystkim na turystykę pieszą. I od reszty forów mogłoby się różnić chociażby tym, że byłoby jakby bardziej informacyjne. Na dotychczasowych - pytać można, ale nie ma gotowych opisów, i właśnie taka koncepcja mi wpadła do głowy jak to pierwszy raz zajrzałem. Możnaby z tego po prostu zrobić taki interaktywny przewodnik.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Piotrek
Traper
Traper



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 499
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Nie 12:28, 11 Wrz 2005    Temat postu:

werty napisał:
Myślę, że forum jest nastawione przede wszystkim na turystykę pieszą. I od reszty forów mogłoby się różnić chociażby tym, że byłoby jakby bardziej informacyjne. Na dotychczasowych - pytać można, ale nie ma gotowych opisów, i właśnie taka koncepcja mi wpadła do głowy jak to pierwszy raz zajrzałem. Możnaby z tego po prostu zrobić taki interaktywny przewodnik.


I to byłby dobry, w.g. mnie kierunek. Górskich forum jest mnóstwo i wszystkie bardzo podobne ale wszędzie brak tego co Werty powyżej napisał. Podoba mi się taki krajoznawczy kierunek-o ciekawych miejscach w różnych częściach kraju, co warto zobaczyć i.t.p.
Co do podzialu do to wole już taki jaki jest niż "Tatry i reszta". Tatry piękne są ale to procent naszych gór i uprzywilejować ich chyba nie ma uzasadnienia. Fora o Tatrach zresztą też są liczne więc po co nowe klony.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cesarr
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 13:01, 11 Wrz 2005    Temat postu:

Osobicie uważam, że pomysł podziału, który w tej chwili obowiązuje na forum jest ciekawy i oryginalny. nie zmieniał bym go. Pomysł forum też jest świetny.
Cytat:
Na dotychczasowych - pytać można, ale nie ma gotowych opisów,

Są takie opisy np. na forum e-góry.pl. Podjeliśmy tam próbę stworzenia GPI - Górskiego Przewodnika Internautów. Zainteresowanych zapraszam.

Jeżeli moge to chciałbym zasugerować, że powninniście ograniczyć wielkość zdjęć, jakie można zamieszczać w postach. zbyt duże zdjęcia bardzo spowalniają otwieranie się stron.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Polskie Szlaki Strona Główna -> Ogólne dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin